Parafia Smolec
konto bankowe

sobota, 20-09-2014

Pielgrzymka śladami Św. Jana Pawła II
Termin : 16-18.10.2014 r.

czytaj więcej - kliknij tutaj

Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
(14. 09. 2014 r.)

Bardzo dziękujemy wszystkim za obecność, modlitwę i pomoc w zorganizowaniu Uroczystości Odpustowej w naszej parafii. Ks. Kardynałowi Henrykowi Gulbinowiczowi za Mszę Świętą, ks. Dziekanowi Prałatowi Ireneuszowi Alczykowi za Homilię. Kapłanom dekanatu Kąty Wrocławskie z ks. Dziekanem Ryszardem i naszym sąsiadem ks. Zbigniewem na czele za ich obecność, modlitwę i posługę w konfesjonale. Pani Renacie i chórowi, panu Mieczysławowi i scholi oraz panu Markowi i formacji liturgiczno-muzycznej Smolec Cantans za piękny śpiew i oprawę muzyczną Uroczystości. Różom Różańcowym za przygotowanie i niesienie chorągwi i feretronów. Ministrantom, lektorom i szafarzom Eucharystii za przygotowaną liturgię. Dzieciom za sypanie kwiatków, niesienie światła przed Jezusem i rozdzwanianie Jego Świętej Obecności w Procesji Eucharystycznej.
Szczególnie dziękujemy:
-paniom: Franciszce, Irenie, Dorocie, Annie, Feliksie i Joannie za przygotowanie świątyni i jej otoczenia do uroczystości;
-paniom: Łucji i Joannie za przygotowanie poczęstunku odpustowego w Domu Duszpasterskim;

1.Kancelaria parafialna czynna w środę i sobotę po Mszy Świętej.

2.W niedzielę porządek Mszy Świętych jest następujący: 8.00, 10.30 - szkolna, 12.30 - dla rodziców z małymi dziećmi, 18.00 sobota i niedziela, zaś w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00, z wyjątkiem wtorku i soboty o godzinie 9.00.

3.W środę zapraszamy na spotkanie Wspólnoty Podwyższenia Krzyża Świętego. Podczas spotkań rozważamy czytania z najbliższej niedzieli i modlimy się w różnych intencjach.

4.W czwartek na godzinę 18.00 do Domu Parafialnego zapraszamy na spotkania scholi dziecięcej.

5.Dziś przedstawicielom Rady Parafialnej możemy złożyć ofiarę na remont dachu. Na koncie remontowym mamy 153 466,75 zł.

6.Zapowiedzi:
Radosław Gniłka zam. Wisznia Mała i Agnieszka Michna zam. Mokronos Górny zap. III

7.W najbliższym czasie planujemy następujące pielgrzymki:
- 30 września - wtorek - do Lichenia , koszt 55 zł.
- 16-18 października - do Wadowic, Ludźmierza, Zakopanego, Krakowa: Łagiewniki - sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Królewski Wawel oraz Góry św. Anny - szczegółowy program w gablocie i na stronie internetowej.

8.Młodzież klas III gimnazjalnych, pragnąca rozpocząć swoje przygotowania do sakramentu bierzmowania, ma spotkanie w przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 18.00. Prosimy o obecność także ich rodziców. Jeśli ktoś z dorosłych, czy młodzieży starszej pragnąłby przystąpić do tego sakramentu może rozpocząć przygotowania, a spotkanie organizacyjne odbędzie się po Mszy Świętej o godz. 18.00 w przyszłą niedzielę.

9.Porządek nabożeństw:

1.W intencji Łucji i Haliny z okazji urodzin - od rodziny
2.W intencji Alicji z okazji 1 r. urodzin (Justyna, Marcin)

Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
XXIV Niedziela Zwykła

7.30
Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia N. M. P.

8.00
+Adam Rossowski 5 r. śm.

10.30
W intencji Wspólnoty Podwyższenia Krzyża Świętego w 3 r.

12.30
+Piotr Mączyński 15 r. śm.
Chrzest: Patrycji Szustakiewicz, Hanny Wręczyckiej

17.00
Nabożeństwo ku czci Krzyża Świętego w duchu Taize

1.W pewnej intencji
2.+Stefan, + z rodz.: Grubizna i Osiadacz

+Pelagia, Kazimierz, Karol

9.00
Dziękczynna

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
1.Dziękczynna Władysławy Michalewskiej z okazji 85 r. urodzin
2.W intencji Bogu wiadomej

1.O szczęśliwe rozwiązanie
2.intencja wolna

18.00
1.+Grzegorz Szymanowski 6 m. po śm.
2.+Mieczysław Różowiec, Michał, Anna, Tadeusz, Leon

9.00
Dziękczynna Barbary i Piotra 15 r. ślubu (Ala, Kacper)

1.+Józefa Sempowicz
2.+Kazimierz Pawlik 20 r. śm., + z rodz.: Pawlików, Koperów

XXIV Niedziela Zwykła

7.30
Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia N. M. P.

8.00
+Karolina Fabicka, Mieczysław, Józef, Wiktor, Krzysztof, Marian

10.30
+Marcin Starowicz - w dniu urodzin

12.30
Dziękczynna Anieli Stasik i Franciszki Popiel z podziękowaniem za dar macierzyństwa i z prośbą o Boże Błogosławieństwo dla dzieci ich rodzin

Błogosławieństwo na roczek:
-Jana Krzysztofa Guzik (o szczęśliwe rozwiązanie dla mamy)
-Lei Vasilevej (Kamila, Veso)

Chrzest: Fabiana Franciszka Cielęby, Adriana Jadowskiego

18.00
1.W intencji Anny z okazji 7 r. urodzin (Agnieszka, Jacek, Piotr, Ola)
2.+Władysław Kowalczyk 23 r. śm.

Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli
i udanego tygodnia